Skip to content

Промотивен ден на регионот во Пехчево

ДАТУМ

јули 9, 2012

Категории

Општина Пехчево во соработка со Центарот за развој на Источниот плански регион, на 13.07.2012 година (петок) на празникот на Пехчево – Павловден, организира Промотивен ден на источниот плански регион во Пехчево  со официјален почеток во 12: 00 часот.

Настанот ќе се одржи на Градскиот плоштад во Пехчево, каде општините од Брегалничкиот  регион ќе имаат можност на штандови да ги презентираат своите специфики  пред жителите на општина Пехчево.
Во рамките на промотивниот ден ќе има богата културно-уметничка програма во организација на Општина Пехчево.
Настанот се одржува во исто време и со саемот на традиционални изработки Пехчевски Павловден, кој има за цел да ги промовира и валоризира традиционалните и стилизираните занаетчиски изработки и гастнономски специјалитети.  За таа цел, покрај штандовите на општините, има можност и за презентација на здруженија или поединци од вашите општини кои се занимаваат со традиционални изработки. 
Ве покануваме на заедничка презентација на убавините и потенцијалите на  Брегалничкиот регион.
 

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy