Skip to content

Патувачка презентација на општина Белица во Кочани, Виница и Делчево

ДАТУМ

август 23, 2021

Категории

Во рамките на проектот „Културен мост низ вековите“ се спроведе активноста „Патувачка презентација на општина Белица“ во општините Кочани од 15-17.08.2021година, Виница од 18-20.08.2021 година и Делчево од 21-23.08.2021 година. Преку оваа патувачка презентација учесниците од општините можеа подетално да се запознаат со културното и природно наследство на Белица преку слики, видео записи, рекламни материјали и примери за локални занаетчиски продукти и сувенири.

Галерија

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

I accept the Privacy Policy