Skip to content

Саем на туризам во општина Штип

ДАТУМ

август 26, 2021

Категории

Во периодот од 24-26 август 2021 година се одржа Саем на туризам во општина Штип, во рамки на проектот „Културен мост низ вековите“. Учесниците на активноста беа претставници од Белица (Бугарија) и претставници од Источен плански регион, како и поединци и претставници на другите институции кои работат во областа на туризмот. На саемот беа поставени штандови на кои беа изложени производи (сувенири, рачни изработки, домашно подготвени прехранбени производи) од локални производители како и на претставниците од Бугарија. Учесниците на „Саемот за туризам“ беа во можност да ги претстават своите изработки воедно и да научат нови работи, да разменат искуства со учесниците од двете страни.

Галерија

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

I accept the Privacy Policy