Skip to content

Реконструкција на ски лифтовите на Пониква

Состојба на проект

Реализирани проекти

Датум на отпочнување

март 30, 2020

Датум на реализација

октомври 31, 2020

ТИП НА ФИНАНСИРАЊЕ

Национални фондови, Меѓународни фондови

БУЏЕТ (ДЕНАРИ)

5651492

Име на проектот:
Реконструкција на ски лифтовите на Пониква

Партнери:
општина Кочани

Финансирани од:
Министерството за локална самоуправа и Швајцарската агенција

Буџет на проектот во денари:
5.651.492,00 денари со вклучен ддв

Реализиран (Да/Не): 
Да

 

Галерија

Парнерски општини: општина Кочани
Документација 

Споделeте го овој проект

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram