Skip to content

ДАТУМ

август 23, 2021

Категории

Патувачка презентација на општина Белица во Кочани, Виница и Делчево

Во рамките на проектот „Културен мост низ вековите“ се спроведе активноста „Патувачка презентација на општина Белица“ во општините Кочани од 15-17.08.2021година, Виница од 18-20.08.2021 година и Делчево од 21-23.08.2021 година. Преку оваа патувачка презентација учесниците од општините можеа подетално да се запознаат со културното и природно наследство на Белица преку слики, видео записи, рекламни материјали и примери за локални занаетчиски продукти и сувенири.

Галерија

Споделeте:

Email
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy