Skip to content

ДАТУМ

август 26, 2021

Категории

Саем на туризам во општина Штип

Во периодот од 24-26 август 2021 година се одржа Саем на туризам во општина Штип, во рамки на проектот „Културен мост низ вековите“. Учесниците на активноста беа претставници од Белица (Бугарија) и претставници од Источен плански регион, како и поединци и претставници на другите институции кои работат во областа на туризмот. На саемот беа поставени штандови на кои беа изложени производи (сувенири, рачни изработки, домашно подготвени прехранбени производи) од локални производители како и на претставниците од Бугарија. Учесниците на „Саемот за туризам“ беа во можност да ги претстават своите изработки воедно и да научат нови работи, да разменат искуства со учесниците од двете страни.

Галерија

Споделeте:

Email
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy